English (UK)Shqip

Rreth Nesh

Gjithcka filloi ne 1998 si nje biznes familjar me deshiren e madhe per te krijuar nje vend te vecante, i cili do te dhuronte kenaqesi per te gjithe klientet vendas, por mbi te gjitha, per turistet qe vizitojne Shkodren, kete qytet te mrekullueshem.
Eshte interesant fakti se emri i hotelit eshte vendosur nga qytetaret e Shkodres te cilet i referoheshin nderteses si ajo "me tulla te kuqe". Pikerisht ne kete moment pronaret vendosen ta perdorin kete emer te vendosur spontanisht, edhe ne respekt te qytetareve te mrekullueshem te ketij qyteti te bukur, simbol i kultures dhe historise.

Pronari, Z. Arben Ademi, i kushtoi ore te tejzgjatura pune te palodhur cdo detaji te ketij ambjenti, komoditetin e te cilit ju mund ta shijoni sot. Ai krijoi vete te gjithe detajet arkitekturore, duke e bazuar fantazine e tij ne godinat e te njejtit stil, te cilat ai i vizitoi ne udhetimet e tij ne Europe. Sic edhe mund te vini re, elementi baze i nderteses eshte Tulla e Kuqe, te cilen ai e ka perdorur me shume mjeshteri per te krijuar keto forma elegante te harkuara.

Ne RED BRICKS HOTEL ju do te gjeni te gershetuar, klasin, elegancen dhe elementet moderne, te cilat do t'jua bejne qendrimin tuaj tejet te rehatshem.

Our Advantages

  • 1 Close to City Center

    RED BRICKS HOTEL is situated close to the center of the city. From there, you can go anywhere just in few minutes.

  • 2 Free HS Internet

    At our hotel you will find 24 hour free High Speed Wifi. Also you can use the cable option.

  • 3 Ut enim minima veniam
    Ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis raesent vestibulum molestie lacus enean um nonummy hendrerit mauris.

User Login